Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz - Wszystko o SEO

Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie chorzów i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa,...co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już te

Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz - Wszystko o SEO pozycjonowanie chorzów
raz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest również 'czarne' seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Niestety wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Założenie jest to dość łatwe, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy SEO należy mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych takich jak położenie geograficzne gdzie dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na konkretne efekty musimy poczekać kilka miesięcy. Istnieje mnogość metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych